Szanowni Państwo! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą. Ponieważ zakres naszej oferty jest szeroki przygotowaliśmy wyszukiwarkę. Wystarczy w pole powyżej wpisać szukaną frazę.

Mobilny internet iPlus

iPlus

iPlus to nowy produkt sieci Plus GSM umożliwiający łatwy dostęp do Internetu i sieci korporacyjnych. Rozwiązanie działa niezależnie od technologii transmisji danych i rodzaju urządzenia.

iPlus współpracuje z terminalami USB i PCMCIA.
Oprogramowanie zarządzające połączeniami jest intuicyjne i proste w obsłudze. Połączenie z siecią jest bardzo proste i następuje za naciśnięciem jednego przycisku. Wszystkie potrzebne ustawienia do połączenia z Internetem zostały zapisane w aplikacji iPlus Manager. iPlus to także szybki dostęp do przeglądarki internetowej, programu do obsługi poczty, książki kontaktowej oraz możliwość wysyłania i odbierania wiadomości SMS w ramach abonamentu.


iPlus to:

  • wygoda korzystania z dostępu do Internetu, z każdego miejsca (domu, pracy, w podróży), bez kabli, z dowolnego urządzenia (laptopa czy komputera stacjonarnego),
  • prosta i intuicyjna instalacja,
  • nielimitowany dostęp do Internetu, prosta taryfa, stała opłata niezależna od ilości przesłanych danych,
  • wsparcie techniczne pod bezpłatnym numerem telefonu.


Technologia

GPRS
(ang. General Packet Ratio Service) - Pakietowa Transmisja Danych - jest technologią przesyłania danych w sieciach cyfrowej telefonii komórkowej GSM. Uznawana jest za kolejną fazę rozwoju sieci GSM w kierunku trzeciej generacji (UMTS). Użytkownicy sieci mogą korzystać z wybranych aplikacji w ciągu wielu godzin, płacąc tylko za wymienione dane, a nie jak dotychczas za czas trwania sesji. Szybkość transmisji danych telefonu nie wpływa na koszt. Maksymalna prędkość transmisji obecnie używanych terminali GPRS to 53,6 kb/s.

EDGE to najnowocześniejsza technologia transmisji danych w sieciach GSM. Jest to znacznie szybsza wersja standardu GPRS, oferująca maksymalną szybkość transmisji danych sięgającą w praktyce 236 kbit/s (sieć oferuje większe możliwości, ale na rynku nie ma wykorzystujących je w pełni telefonów). Aby korzystać z tej metody transmisji wystarczy posiadać odpowiedni terminal z aktywacją w sieci Plus GSM. Opłaty są identyczne jak w przypadku GPRS, a komfort pracy nieporównywalnie większy. EDGE oznacza znacznie szybszy niż w przypadku GPRS dostęp do Internetu, poczty elektronicznej czy serwisów WAP i MMS.

UMTS to najnowszy system trzeciej generacji (3G) łączności ruchomej, umożliwiający w szczególności realizację nowatorskich usług multimedialnych. Wykorzystywana transmisja pakietowa pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 384 kbit/s, w przyszłości do kilku Mbit/s.

WLAN to bezprzewodowy dostęp do sieci, w tym Internetu dla posiadaczy odpowiednich urządzeń pracujących w standardzie IEEE 802.11b/g. Warunkiem realizacji transmisji (max z prędkością 54 Mb/s) jest obecność użytkownika w zasięgu punktu dostępowego (tzw. hotspotu).